همه چیز در مورد انواع دمنوش

دمنوش از نوع خاصی از گیاه که معمولا چای از آن تهیه می شود، ساخته نمی شود. چای واقعی، چه سیاه، سفید و سبز و چه اولانگ، داغ و یا سرد، از گیاه چای یا Camellia sinensis تهیه می شوند. اما دمنوش های گیاهی با خیساندن و دم کردن گل ها، برگ ها، ساقه ها و یا ریشه های گیاهان مختلف در آب داغ ساخته می شوند. بسیاری از این گیاهان دارای کافئین نیستند. شما می توانید دمنوش های مختلف را به شکل کیسه ای تهیه کنید و یا می توانید از ظرف های مخصوص دم کردن دمنوش برای مصرف آن ها استفاده نمایید.
نوشیدن دمنوش به شما این امکان را می دهد که از تمام مزایای گیاهان به شکلی که به راحتی قابل هضم است بهره ببرید. دمنوش ها به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به خواص دارویی و طبع هر گیاه، دمنوش ها در زمینه های مختلفی مانند افزایش یا کاهش وزن، تنظیم قند خون، تنظیم کلسترول خون، کاهش درد و التهاب، بهبود عملکرد دستگاه گوارش و … مورد استفاده قرار می گیرند. دمنوش ها نوشیدنی هایی همه کاره هستند که علاوه بر طعم اغلب دلنشین و مورد پسند، دارای اثرات مثبتی بر سلامت جسم و روان هستند و می توان آن ها را در تمام فصول، چه سرد و چه گرم، مورد استفاده قرار داد.

تفاوت دمنوش با چای

چای یک نوشیدنی است که از برگ گیاه مخصوصی به نام کاملیا سیننسیس تهیه می شود. اما دمنوش از اجزای گیاهان مختلف مانند ریشه و برگ و ساقه و … قابل تهیه است.

تفاوت دمنوش و جوشانده

دمنوش از خیس کردن اجزای مختلف یک گیاه در آب داغ ایجاد می شود، اما جوشانده از جوشاندن گیاهان در آب و به مدت طولانی تر حاصل می شود. عموما جوشانده ها دارای خاصیت قوی تری هستند چون در زمان جوشاندن گیاه مواد مغذی و دارویی بیشتری از آن خارج می شود. با این حال جوشاندن بیش از حد برخی گیاهان می تواند موجب تغییر خواص آن و ایجاد ویژگی های ناگوار شود.

تفاوت دمنوش با عرقیات گیاهی

عرقیات گیاهی معمولا از تقطیر اسانس ریشه، پوست و یا گلبرگ گیاهان دارویی بدست می آیند. معمولا دمنوش ها دارای خاصیت قوی تری نسبت به عرقیات گیاهی هستند.

قواعد مصرف دمنوش های گیاهی

مصرف گیاهان دارویی باید با آگاهی کامل نسبت به سازوکار عملکرد آن ها باشد. این تصور که گیاهان دارویی دارای عوارض نیستند، تصوری کاملا غلط است. هرچند داروهای گیاهی و دمنوش ها نسبت به داروهای شیمیایی دارای عوارض کمتری هستند، اما با این وجود افراط در مصرف آن ها یا مصرف غیر علمی داروهای گیاهی می تواند موجب ایجاد مسمومیت یا عوارض ناخواسته شود. مصرف دمنوش ها و داروهای گیاهی به خصوص در سالمندان، کودکان، بانوان باردار و مادران شیرده باید با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

مصرف همزمان برخی داروهای گیاهی با داروهای شیمیایی می تواند موجب ایجاد تداخل های دارویی شود. بهتر است در این موارد، شخص با پزشک خود مشورت کند. همچنین بسیاری از گیاهان دارویی و دمنوش ها ممکن است در طی فرآیند کاشت و برداشت، به انواع سموم کشاورزی، میکروب ها، موارد ضد عفونی کننده و فلزهای سمی آلوده شوند. بنابراین لازم است این مواد از شرکت های دارای علامت استاندارد که در زمینه تولید گیاهان دارویی ارگانیک و سالم تخصص دارند تهیه شوند.

بهتر است افراد خود نسبت به جمع آوری گیاهان دارویی اقدام نکنند. مگر اینکه در تشخیص و تمیز گیاهان دارویی از گیاهان سمی دارای تخصص و تبحر باشند. ظرف نگهداری از گیاهان دارویی و دمنوش ها باید مناسب و بهداشتی باشد. در صورت خرید دمنوش ها به صورت تی بگ، استفاده از لفاهای آلومینیومی که اجازه ورود آلودگی به درون بسته را نمی دهد، باید مورد نظر قرار گیرد.

استفاده از دمنوش ها در زمان شیردهی و بارداری

مادران باردار یا شیرده، تنها پس از مشورت با پزشک می توانند اقدام به مصرف دمنوش نمایند. در هنگام بارداری، بسیاری از گیاهان موجود در دمنوش ها می تواند مضر باشد. حتی مصرف برخی از دمنوش ها در ماه های اول حاملگی می تواند خطر سقط جنین و وزن کم نوزاد در هنگام تولد را افزایش دهد.

انواع دمنوش های رایج در ایران

دمنوش اقطی سیاه

دمنوش اقطی سیاه | دمنوش نیوشا | پاک تن طب

شناخته شده ترین اثر دمنوش آقطی سیاه مداوای بیماری سرماخوردگی و آنفولانزا است. این گیاه می تواند عوارض ناشی از حساسیت فصلی را کاهش دهد. این گیاه عرق آور است و همچنین برای درمان ناراحتی های عصبی خفیف مورد استفاده قرار می گیرد.

دمنوش آویشن

دمنوش آویشن | دمنوش نیوشا | پاک تن طب

برای مصارف دارویی سرشاخه‌های این گیاه را در اوایل دورهٔ گلدهی جمع‌آوری می‌کنند سپس آن را در لایه‌های نازک در سایه یا در خشک کن با حداکثر ۳۰ درجه سانتیگراد حرارت خشک می‌کنند. دم کردهٔ آن به هضم غذا کمک می‌کند و ضد سرفه است. این گیاه تشنجات را تسکین می‌دهد و ضد بو است.

 

این مقاله به تدریج تکمیل می شود. 

دیدگاه‌ها (۰)

*
*