با مزایای چای آلوورا آشنا شوید

5 ماه پیش
چای آلوئه ورا | دمنوش نیوشا | پاک تن طب

آلوئه ورا دارای مزیت های تغذیه ای زیادی به عنوان یک گیاه دارویی است. گیاه آلوئه ورا در محیط های گرم رشد می کند و می تواند برای درمان بسیاری از بیماری ها از آفتاب سوختگی تا مسائل گوارش استفاده شود. البته لازم است قبل از مصرف هرگونه مکمل گیاهی، مانند چای آلوئه ورا، با پزشک خود تماس بگیرید.

چای آلوئه ورا چگونه ساخته می شود؟

آلوئه ورا معمولا در قالب خام آن فقط با برش یک برگ باز و استفاده از ژل داخل آن مورد استفاده قرار می گیرد. برای ساخت چای از این گیاه، شیره آن خشک می شود و سپس در آب فرو می رود. چای آلوئه ورا تهیه شده اغلب در فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی توسط گالن فروخته می شود.

چای آلوئه ورا برای چه کاری استفاده می شود؟

چای آلوئه ورا می تواند برای بسیاری از بیماری های مختلف استفاده شود. چای می تواند به عنوان یک شستشو برای چشم و زخم، یا برای درمان اختلالات گوارشی خاص استفاده شود. این چای برای درمان سوختگی ها و کاهش علائم بیش از حد قرار گرفتن در معرض نور خورشید توسط ریختن چای در منطقه آسیب دیده نیز استفاده می شود. آلوئه ورا همچنین می تواند به درمان بیماری های پوست مانند جوش و گزش حشرات کمک کند.

آلوئه ورا به عنوان یک ماده درمانی برای هزاران سال استفاده شده است و هنوز هم امروز مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه از چای آلوئه ورا برای از بین بردن یبوست و درمان کلسترول بالا و درد شکمی و همچنین تنظیم قند خون افراد دیابتی استفاده می شود.

عوارض جانبی احتمالی چای آلوئه ورا

همراه با مزایای چای آلوئه ورا، عوارض جانبی متعددی وجود دارد که با مصرف گیاه ایجاد می شود. آلوئه ورا می تواند موجب گرفتگی شکمی و درد ناشی از اثرات ملین مانند آن بر بدن شود. اگر چه داده های کافی برای اثبات این اثرات کافی نیست، مصرف لاتکس این گیاه نیز به آسیب های کلیوی و سقط جنین مرتبط است و از سوی مؤسسه ملی سلامت MedlinePlus  به عنوان یک سرطان زای احتمالی طبقه بندی شده است. به گفته موسسه ملی بهداشت Medline Plus، اکثر نشانه ها در دوزهای بالا یا حدود یک گرم در روز ظاهر می شوند.

منبع: 

https://www.livestrong.com/article/175820-what-are-the-benefits-of-aloe-vera-gel-capsules/

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مجتبی زمانی
با تمام وجود در حال تلاش برای اعتلای تیم خوب پاک تن طب هستم. ما در پاک تن طب، خالصانه مشاوره می دهیم، دلسوزانه پیگیری می کنیم و گام به گام در مسیر سلامتی همراه شما هستیم.

بدون دیدگاه

تا ۵ کیلو کاهش وزن را با پک لاغری ۱ ماهه تجربه کنید.    خرید پک لاغری یک ماهه