با راه حل های گیاهی و مفید برای درمان یبوست آشنا شوید

2 هفته پیش
قوی ترین گیاه ضد یبوست | پاک تن طب

یبوست یکی از آن دست مشکالتی است که خیلی ها بخصوص سالمندان را گرفتار می کند و باعث نفخ، احساس ناراحتی و گاهی حتی سردرد می شود. اگر طرفدار روش های طبیعی برای رفع چنین مشکلاتی هستید باید بدانید که خوشبختانه در دل طبیعت گیاهانی وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد تا بر این مشکل غلبه کنید.

در حالت عادی، زمانی که غذایی به دهان برده می شود دندان ها به کمک بزاق به جان آن افتاده و روانه معده اش می کنند. این مواد غذایی در داخل معده به کمک شیره معده هضم شده و سپس راه روده ها را در پیش می گیرد. در طول این روند مواد مغذی موجود در غذای خورده شده توسط پرزهای روده جذب و وارد جریان
خون می شوند.

این مواد مغذی حدود ۸ ساعت بعد از گوارش در هر دقیقه ۰/۵ سانتی متر پیش می روند و هر آنچه جذب نشده است مدفوع را تشکیل داده و در کولون پیش می روند. غدد داخل کولون آب مدفوع را گرفته هزاران باکتری از این مواد زائد تغذیه می کنند. انقباض های جداره روده ها مدفوع را به سمت روده راست(رکتوم) پیش می برند. در واقع مواد غذایی بین بیست تا چهل ساعت بعد از مصرف به آخر خط می رسند. اگر شما هر هفته کمتر از سه مرتبه دفع داشته باشید می شود گفت که دچار مشکل یبوست هستید. معموالا افراد مسن بیشتر در معرض این مشکل قرار دارند به خاطر اینکه تحرک بدنیشان کمتر است و داروهای بیشتری مصرف می کنند که ممکن است باعث تشدید مشکل شود.

برای درمان سریع یبوست چی بخوریم؟ | پاک تن طب

یبوست در بین خانم های باردار نیز رایج است. فشار وارده از رحم به کولون و همچنین تغییرات هورمونی باعث ایجاد این مشکل می شود. نوزادانی که با شیشه شیر تغذیه می شوند و بچه هایی که در مدرسه از رفتن به دست شویی خودداری می کنند نیز در معرض مشکل یبوست قرار دارند.

علل یبوست در ایران بیشتر تغذیه غلط و نامناسب می باشد و در بعضی موارد به علت داشتن زندگی ماشینی و عدم تحرک کافی است. البته در درمان این بیماران مشکل خاصی وجود ندارد و اگر به موقع به پزشک مراجعه نمایند، درمان به راحتی انجام می گیرد.

گیاهان دارویی که می توانند جهت رفع مشکل یبوست مفید باشند عبارتند از: روغن نارگیل، مغز گردو، روغن کنجد، روغن کرچک، انجیر و ترنجبین.

شما می توانید این گیاهان دارویی را به صورت مستقیم و به صورت اینترنتی از فروشگاه آنلاین تجهیزات آزمایشگاهی خریداری نمایید.

شربت تین (شربت انجیر) جهت رفع مشکل یبوست

شربت تین (شربت انجیر) کیمیاگر به عنوان ملین مزاج، نرم کننده سینه، بهبود دهنده سرفه و برطرف کننده ضعف کلیه مورد استفاده قرار می گیرد.

قرص آلوئه (صبر زرد) یبوست را از بین می برد

آلوئه ورا (Aloe vera) یا صبر زرد نام گیاهی است با برگ های ضخیم که درون آن ها ماده ژل مانندی قرار دارد. آلوئه ورا قرن هاست که به دلیل خواص شگفت انگیزی که دارد برای درمان بیماری های بسیاری به کار می رود. این گیاه دارای اثرات ضد درد و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن بوده و به دلیل اثرات مسهلی که دارد یبوست را برطرف کرده و روده ها را تمیز می کند.

شرکت داروسازی نیاک که سال هاست با تولید انواع عصاره، اسانس، قرص، کپسول، شربت، کرم و پماد به درمان بیماری های مختلف کمک می کند، محصولی با نام قرص آلوئه تهیه کرده است که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. در این محصول علاوه بر آلوئه ورا از گیاهان دیگری چون گل سرخ، مصطکی، هلیله زرد و تربد سفید نیز استفاده شده است. قرص آلوئه (صبر زرد) نیاک مقوی معده نیز بوده و یبوست حاد را درمان می کند. استفاده از این محصول می تواند باعث بهبود درد های دوران قاعدگی نیز گردد.

رفع و درمان یبوست با قرص اطریفل مقل ملین

ملین ها محرک هایی هستند که با افزایش ترشحات و تحرک روده ها باعث تخلیه سریع روده می شوند. مصرف ملین ها می تواند تاثیرات بسیاری بر روی سلامت دستگاه گوارش انسان داشته باشد و به رفع و درمان یبوست و همورویید (بواسیر) ناشی از آن کمک کند.

اطریفل واژه ای عربی است که به صورت کلی به ترکیباتی گفته می شود که حاوی گیاهان هلیله، بلیله و آمله می باشند. قرص اطریفل مقل ملین نام یک داروی گیاهی تولید شده توسط شرکت داروسازی نیاک می باشد که از ترکیب گیاهان یاد شده با اسطوخودوس، مقل ازرق و افتیمون تهیه شده است. این محصول همانطور که از نامش پیداست ملین بوده و همچنین یک داروی کمکی جهت درمان کولون تحریک پذیر می باشد. از اطریفل مقل ملین در طب سنتی برای درمان بواسیر، شقاق و رفع کردن اورام مقعد استفاده می کنند. این محصول باد شکن و مقوی احشاء نیز بوده و در بهبود سردی، رطوبت و بلغم مفید می باشد.

شربت انجیر فیژن پلاس برای درمان یبوست حاد و مزمن

شربت فیژین پلاس نیاک یک محصول کاملا گیاهی برای درمان یبوست حاد و مزمن به ویژه در دوران بارداری و شیردهی می باشد که قابل استفاده برای رفع یبوست کودکان و نوزادان نیز هست. این محصول که از ترکیب گیاهان انجیر، فلوس و مویز با روغن بادام شیرین، ترنجبین و عسل تهیه شده است، بدون عوارض گوارشی دل پیچه، یبوست را درمان می کند.

شربت مسهل و ملین آلو

شربت آلو کیمیاگر طوس با دارا بودن عصاره های میوه آلو، ترنجبین، گیاه بنفشه، تربد سفید، سقمونیا، تمر هندی یک شربت مناسب برای رفع مشکلات سیستم گوارش است. این شربت به عنوان ملین، مسهل و دافع بلغم شناخته می شود.

شربت ملین تمر هندی

این شربت از ریزوم زنجبیل، ریشه تربد سفید، سقمونیا و میوه بدون دانه تمر هندی و دارای خاصیت ضد یبوست است.

لطفا امتیاز دهید
0
نویسنده مطلب مجتبی زمانی
با تمام وجود در حال تلاش برای اعتلای تیم خوب پاک تن طب هستم. ما در پاک تن طب، خالصانه مشاوره می دهیم، دلسوزانه پیگیری می کنیم و گام به گام در مسیر سلامتی همراه شما هستیم.

بدون دیدگاه

تا ۱۵ کیلو کاهش وزن را با پک لاغری ۳ ماهه تجربه کنید.    خرید پک لاغری یک ماهه