رشد و تقویت موها با شستشو با ۸ چای گیاهی

5 ماه پیش
تقویت موی سر با دمنوش نیوشا | پاک تن طب

در مسائل مربوط به موی سر، هرچه زودتر اقدام کنید، شانس جلوگیری از غیر قابل درمان شدن موهای سرتان را کاهش می دهید، مخصوصا وقتی از مشکلاتی مانند ریزش مو و ضعیف شدن ریشه موها رنج می برید. چشم پوشی از این مسائل تنها به تشدید هر یک از مشکلات منجر خواهد شد. بنابراین با ایجاد تغییر در سبک زندگی و روش مراقبت از موهای خود، جلوی ریزش و تضعیف آن ها را بگیرید.

اول از همه لازم است استفاده از ترکیبات طبیعی برای مراقبت از موی خود را آغاز کنید و وابستگی خود به مواد و ترکیبات شیمیایی را کاهش دهید. در حالی که بسیاری از مواد تشکیل دهنده ای است که می تواند برای درمان مشکلات فوق الذکر در مورد مو مورد استفاده قرار گیرد، تنها چند مورد وجود دارد که به طور خاص موثر هستند. ما در مورد چای های گیاهی صحبت می کنیم.

استفاده از دمنوش های گیاهی بر روی پوست سر و چروک ها می تواند موهای شما را بلند و قوی کند. برای رسیدن به حداکثر نتایج، شما باید از این دمنوش ها برای شستشوی موهای خود استفاده کنید. در این مقاله ما به چندین دمنوش گیاهی اشاره می کنیم که مستحق قرار گرفتن در برنامه ی مراقبت از موی شما هستند.

۱) شستشوی موی سر با چای سیاه

شستشوی موی سر با چای سیاه نیوشا | پاک تن طب

چای سیاه که حاوی مقادیر بالای کافئین است، یک چای گیاهی باور نکردنی است که بخشی از رژیم مراقبت از مو برای دست یابی به موهای بلند و قوی است.

برای شستشوی سر خود با چای سیاه نیوشا، یک فنجان تازه از چای سیاه را به مدت کوتاهی خنک کنید. سپس سر خود را با آن بشویید و بگذارید بقیه به مدت نیم ساعت بر روی سرتان باقی بماند. سپس سر خود را با آب سرد بشویید.

۲) شستشوی موی سر با چای رزماری

شستشوی موی سر با چای رزماری نیوشا | پاک تن طب

برای داشتن موهایی بلند و قوی، شما همچنین می توانید شستشو با چای رزماری نیوشا را امتحان کنید. این چای گیاهی با الهام از طبیعت، منبع خوبی از ترکیبات تقویت کننده مو است که می تواند شکستگی های مو را ترمیم کند.

یک فنجان چای رزماری نیوشا درست کنید. پس از خنک شدن، سر خود را با آن بشویید و اجازه دهید که به مدت یک ساعت بر روی موهای شما باقی بماند. سپس موی سر خود را با آب معمولی و شامپوی متداول خود شستشو دهید.

۳) شستشوی موی سر با چای رویبوس

چای رویبوس نیوشا می تواند برای تقویت و رشد موهای سر مورد استفاده قرار گرید. برای استفاده از چای رویبوس لازم یک فنجان از این چای را به مدت نیم ساعت خنک کنید. سپس آن را با نصف قاشق چای خوری روغن نارگیل ترکیب کنید و سر خود را با آن بشویید. اجازه دهید این مخلوط به مدت ۱ ساعت بر روی سر شما باقی بماند و سپس سر خود را با آب سرد بشویید.

منبع:

https://www.boldsky.com/beauty/hair-care/2017/eight-herbal-tea-rinses-for-hair-growth-and-strength/articlecontent-pf178371-118385.html

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مجتبی زمانی
با تمام وجود در حال تلاش برای اعتلای تیم خوب پاک تن طب هستم. ما در پاک تن طب، خالصانه مشاوره می دهیم، دلسوزانه پیگیری می کنیم و گام به گام در مسیر سلامتی همراه شما هستیم.

بدون دیدگاه

تا ۵ کیلو کاهش وزن را با پک لاغری ۱ ماهه تجربه کنید.    خرید پک لاغری یک ماهه