حقایقی در مورد چای سبز

5 ماه پیش
حقایقی در مورد چای سبز | دمنوش نیوشا | پاک تن طب

چای سبز یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی ها در جهان است. این چای دارای خواص بی نظیری بر سلامت بدن و روان است که سال ها مورد بررسی قرار گرفته است. اکنون وقت آن رسیده که شما را با حقایقی در مورد چای سبز آشنا کنیم.

۱) مادران شیرده در مصرف چای سبز دقت کنند.

مصرف چای سبز موجب کم شیر شدن مادران شیرده می شود. این دسته از مادران با افزایش مصرف چای سبز در طی روز می توانند شاهد خشک شدن شیر خود باشند. همچنین چای سبز دارای کافئین است. از آنجایی که هر چیزی که مادران مصرف کنند، پس از حدود ۶ ساعت از طریق خوردن شیر به نوزاد منتقل می شود، این کافئین می تواند به نوزاد برسد و او را مورد تاثیر قرار دهد. کافئین موجب تحریک و بی قراری نوزاد می شود و از خواب راحتش جلوگیری می کند. بنابراین مصرف چای سبز توسط مادران در دوران شیردهی باید بسیار کنترل شده و محدود باشد. همچنین لازم به ذکر است که مصرف مستقیم چای سبز توسط نوزاد بسیار خطرناک است زیرا سوخت و ساز آهن را در بدن نوزاد مختل کرده و منجر به کم خونی میکروسیتیک می گردد.

با وجود این موارد اگر باز هم قصد مصرف این چای در دوران شیردهی را دارید، حد مصرف آن ۲ تا ۳ فنجان در روز است. مصرف بیش از این مقدار موجب جذب کافئین توسط شیر و انتقال آن به نوزاد می گردد. البته به یاد داشته باشید به جز در دوران بارداری و شیردهی، چای سبز یکی از سالم ترین و بهترین نوشیدنی های شناخته شده است.

۲) در مصرف چای سبز باید از رژیمی خاص پیروی کنید.

برای شروع یک برنامه کاهش وزن موثر توسط چای سبز لازم است از روشی خاص پیروی کنید. این روش دارای سه اصل است که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد:

    ۱-  هر روز را با چای سبز شروع کنید.

بهتر است هر روز خود را با مصرف یک فنجان چای سبز که یک چربی سوز موثر و یک آنتی اکسیدان قوی است شروع کنید. گفته می شود مصرف چای سبز به صورت خنک می تواند موثرتر باشد، زیرا بدن برای گرم کردن آن انرژی بیشتری مصرف می کند.

    ۲-  پیش از صبحانه بنوشید.

بهتر است پیش از صبحانه یک یا دو فنجان چای سبز بنوشید. چای سبز می تواند اشتهای شما را در هنگام مصرف صبحانه و در طی روز کاهش دهد. اما به خاطر داشته باشید هرگز وعده صبحانه را حذف نکنید.

    ۳-  پیش از ناهار بنوشید.

معمولا ناهار یکی از وعده های سنگین و پرکالری روز است. اگر می خواهید اشتهای کمتری برای صرف ناهار داشته باشید، قبل از ناهار یک فنجان چای سبز بنوشید.

    ۴-  پیش از شام بنوشید.

دارید به پایان رژیم مصرف چای سبز نزدیک می شوید. باز هم مثل قبل، برای کاهش اشتها، پیش از صرف شام یک فنجان چای سبز مصرف کنید.

۳) چای سبز موجب افزایش هوش می شود.

چای سبز با بهبود عملکرد ذهن و اتصال بهتر بخش های مختلف اعصاب مغز موجب افزایش هوش می شود. بر اساس یافته های جدید چای سبز می تواند از زوال عقل و سایر اختلالات روانی جلوگیری کند. کارشناسان اعتقاد دارند مصرف چای سبز سبب ایجاد نوعی ارتباط میان قشر پیشانی مغز و بخش‌های جداری مغز می‌شود و در نتیجه به بهبود عملکرد حافظه کمک می‌کند.

۴) چای سبز از ابتلا به دیابت نوع ۲ جلوگیری می کند.

یکی از نگرانی های افراد بالای ۴۰ سال، ابتلا به دیابت نوع ۲ است. در صورت عدم توانایی بدن در کاهش سطوح قند خون افزایش یافته، دیابت نوع ۲ ایجاد می شود. چای سبز می تواند با تنظیم سطح گلوکز خون، از ابتلا به دیابت جلوگیری کند. تحقیقات نشان می دهد کسانی که چای سبز مصرف می کنند ۴۲ درصد کمتر از دیگران در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ هستند.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مجتبی زمانی
با تمام وجود در حال تلاش برای اعتلای تیم خوب پاک تن طب هستم. ما در پاک تن طب، خالصانه مشاوره می دهیم، دلسوزانه پیگیری می کنیم و گام به گام در مسیر سلامتی همراه شما هستیم.

بدون دیدگاه

تا ۵ کیلو کاهش وزن را با پک لاغری ۱ ماهه تجربه کنید.    خرید پک لاغری یک ماهه