۵ خاصیت شگفت انگیز چای به لیمو

2 هفته پیش
۵ خاصیت شگفت انگیز چای به لیمو | دمنوش نیوشا | پاک تن طب

مزایای سلامتی چای به لیمو شامل توانایی آن برای محافظت از عضلات، کاهش التهاب، تقویت سیستم ایمنی بدن، آرام کردن معده، کاهش تب، تسکین اعصاب و پاک کردن احتقان است. همچنین چای به لیمو برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد.

چای به لیمو چیست؟

گرچه به لیمو بومی آمریکای جنوبی است، به دلیل اثرات و ویژگی های دارویی و قدرتمند آن به عنوان افزودنی مواد غذایی، به طور عمده به گیاه و داروی قابل دسترسی در سراسر جهان تبدیل شده است. این گیاه که نام علمی آن Aloysia citrodora است، یک بوته چند ساله است که دارای رایحه قوی لیمویی است و وقتی که برگ ها و گل ها لمس می شوند، این رایحه شدت می یابد. این بوته می تواند ۲-۳ متر قد بکشد و گل های بنفش و سفید کوچک بدهد. اولین استفاده گسترده از به لیمو به عنوان یک افزودنی غذایی و طعم دهنده بود. به لیمو به ویژه به غذاهای مرغ و ماهی،سالاد، سس گوجه فرنگی، مربا و نوشیدنی های مختلف اضافه شده است.

اسانس به لیمو، هنگامی که استخراج می شود، حاوی غلظت بالایی از ترکیبات آنتی اکسیدان قوی، از جمله ورابساکوزید، نئولول، ژرانولی و سیترال است. شایع ترین استفاده از به لیمو غیر از قرص مکمل گیاهی، به عنوان یک چای گیاهی است.

خواص به لیمو عبارتند از:

کاهش وزن: چای به لیمو در هر بار مصرف تنها ۲ کالری به بدن شما وارد می کند و در عوض به دلیل مواد تشکیل دهنده غنی، شما را از خوردن هله هوله باز می دارد.

تقویت سیستم ایمنی: چای به لیمو با افزایش گلبول های سفید، خط اول دفاعی از بدن را تقویت می کند.

کمک به هضم غذا: چای به لیمو دارای ویژگی های تسکین دهنده خاص است که به طور سنتی برای رفع مسائل معده و سوء هاضمه در فرهنگ های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

کاهش تب: در طب سنتی آفریقای جنوبی، از به لیمو برای کاهش دادن تب استفاده می شود.

کاهش اظطراب: ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در به لیمو همچنین می تواند بر تعادل هورمونی بدن تاثیر بگذارد و باعث کاهش استرس شود.

شما می توانید جهت بهره مندی از خواص ارزشمند به لیمو، از چای به لیمو کیسه ای نیوشا استفاده نمایید.

لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مجتبی زمانی
با تمام وجود در حال تلاش برای اعتلای تیم خوب پاک تن طب هستم. ما در پاک تن طب، خالصانه مشاوره می دهیم، دلسوزانه پیگیری می کنیم و گام به گام در مسیر سلامتی همراه شما هستیم.

بدون دیدگاه

اوپن

هر چیزی برای لاغر شدن نیاز داری توی این پک پیدا می کنی!                برای لاغر شدن چی نیازه؟